Kā izvairīties no vilšanās ceļojumos?

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Podkāsts "Ceļojumu dizaina studija" / Kā izvairīties no vilšanās ceļojumos?

Kā izvairīties no vilšanās ceļojumos?

Kā izvairīties no vilšanās ceļojumos?

Smelies iedvesmu un noderīgus padomus podkāstā "Ceļojumu dizaina studija", kur katrā epizodē "Vanilla Travel" īpašniece Inga Kavaca dalās ar aizraujošiem stāstiem par unikālām ceļojumu programmām.

Ceļojumi ir viena no brīnišķīgākajām dzīves pieredzēm, taču ne vienmēr viss notiek kā plānots. Laikapstākļi, ceļojumu loģistika vai pat mazākās neparedzētās situācijas var radīt nepatīkamas situācijas un sliktu ceļojuma pēcgaršu. Kā no tā izvairīties un saglabāt pozitīvu ceļojuma pieredzi, runāsim šajā epizodē.

Vai draugu ieteikumi vienmēr ir zelta vērti?

Nereti mēs paļaujamies uz citu cilvēku pieredzi un izvēlamies apskates vietas vai viesnīcas, ko ieteikuši draugi vai paziņas. Taču tas ne vienmēr ir labākais risinājums, jo ceļotāju gaumes un intereses atšķiras.

Piemēram, kāds var izvēlēties viesnīcu, ko ieteikuši draugi. Pat ja bildes izskatās labi, jāpievērš uzmanība detaļām - dizainam, atrašanās vietai, ēdināšanai un servisa līmenim. Ieteicējam varbūt ir cita gaume, vai arī svarīgāka šķiet viesnīcas apkārtne un atrašanās vieta, bet Tev, piemēram, ļoti būtiski lai būtu mūsdienīgs interjers un laba apkalpošana, jo lielāko daļu laika plānots pavadīt viesnīcas teritorijā. Tādēļ vienmēr izvērtējiet ceļojuma galamērķus un naktsmītnes pēc savām vajadzībām un gaumes, nevis tikai paļaujoties uz citu pieredzi.

Lai laikapstākļi nekļūst par izaicinājumu

Vēl viena bieži sastopama ceļotāju kļūda ir laikapstākļu neizvērtēšana. Ceļojot uz kādu galamērķi, bieži vien paļaujamies uz mūsu priekšstatiem par klimatu. Piemēram, daudziem šķiet, ka martā Nicā būs silti, taču realitātē šajā laikā vakaros var būt vēsi, pat līdz četriem vai sešiem grādiem. Tāpat arī ceļojot uz tādiem populāriem galamērķiem, kā piemēram, Grieķiju, mēs bieži vien neņemam vērā iespējamo lietu, kas var iztraucēt sauļošanos pludmalē. Lai izvairītos no šādiem pārpratumiem, vienmēr pirms ceļojuma pārbaudi konkrētā reģiona laikapstākļus attiecīgajā sezonā.

Lai lidmašīna neaizlido bez Tevis

Aviobiļešu izvēle var ievērojami ietekmēt ceļojuma norisi. Piemēram, ja lidojums ir plānots vēlu vakarā, pastāv iespēja, ka var būt sarežģījumi ar nokļūšanu viesnīcā no lidostas vai otrādi. Var gadīties, ka autonoma šajā laikā jau ir slēgta, bet sabiedriskais transports nekursē.

Svarīgi ir arī plānot pietiekami daudz laika starp savienotajiem lidojumiem, lai novērstu iespējamās aizkavēšanās sekas. Ja starp lidojumiem ir tikai stunda, tas var būt par maz, lai pilnībā izietu drošības pārbaudes un pagūtu uz savu nākamo lidojumu. Tas var radīt stresa situācijas, it īpaši, ja sanākusi aizkavēšanās. Vēlams, lai starp lidojumiem būtu kā minimums divu stundu starplaiks, lai nodrošinātu pietiekami daudz laika visām procedūrām.

Cik ilgu plānot ceļojumu?

Lai ceļojumā būtu pietiekami daudz laika gan adaptēties, gan atpūsties, vislabākais ceļojuma ilgums ir vismaz deviņas dienas, jo pirmās pāris dienas parasti ir nepieciešamas, lai atslēgtos no ikdienas ritma un pilnībā iegremdētos ceļojuma atmosfērā. Ja atgriezīsies mājās pārāk ātri, var gadīties, ka paliks nepabeigtības sajūta, jo nebūs bijis pietiekami daudz laika gan atpūsties, gan apskatīt visu, kas bija ieplānots.

Kad apceļot Eiropu?

Izvēloties ceļojuma laiku, ļoti svarīgi ir ņemt vērā sezonālās atšķirības, kas var ietekmēt gan cenas, gan ceļojuma pieredzi. Ja plāno ceļojumu uz Eiropas pilsētām, vislabākais laiks ir pavasara beigas un rudens sākums, proti, maijs, septembris un oktobris. Šajos mēnešos laiks ir silts un patīkams, bet tūristu skaits vēl nav sasniedzis kulmināciju, kas ļauj izbaudīt pilsētas vidi bez pārpildītām ielām un augstām cenām.

Savukārt uz Eiropas kūrortiem vislabāk doties vēlā pavasarī, pirms vasaras atvaļinājumu sezonas, kad cenas vēl nav tik augstas, bet ūdens jau ir pietiekami silts atpūtai pie jūras. Izdevīgākie ceļojumi uz kūrortiem parasti ir maija beigās un jūnija sākumā, kad ir iespējams iegādāties ceļojumus par zemākām cenām. Tiem, kas meklē ekonomiskākus ceļojumus, ir vērts apsvērt arī rudens mēnešus, kad tūristu skaits ir mazāks, bet vēl joprojām var izbaudīt siltu laiku, īpaši Vidusjūras reģionos.

Viesnīca vai apartamenti - ko izvēlēties?

Visbeidzot, naktsmītnes izvēle ir ļoti svarīga. Dažreiz rezervējot apartamentus vai viesnīcas caur dažādām platformām, var nākties saskarties ar pārpratumiem vai pat krāpnieciskām situācijām. Turklāt, izvēloties dzīvokli no privāta pakalpojumu sniedzēja, ir jārēķinās, ka pašam var nākties risināt problēmas, kas rodas, piemēram, ar pieslēgumu internetam, trūkstošām ērtībām vai neskaidrām instrukcijām par dzīvokļa pieejamību. Ja kaut kas nenotiek kā plānots, vari nonākt situācijā, kad nav neviena, kas palīdzēs atrisināt problēmu. Savukārt viesnīcās, kur ir pieejama recepcija un personāls, problēmu atrisināšana ir daudz vienkāršāka, jo var nekavējoties sazināties ar darbiniekiem, kuri būs gatavi palīdzēt jebkurā laikā.

Tādēļ, izvēloties naktsmītni, vienmēr ir svarīgi rūpīgi pārbaudīt tās atsauksmes un aprakstu, izvēlēties uzticamas platformas un nekad nepaļauties tikai uz ārkārtīgi lētām iespējām, jo bieži vien tās var slēpt nepatīkamus pārsteigumus. Ja plāno ceļojumu uz vietu, kur nevēlies riskēt ar savām ērtībām un drošību, viesnīcas ar pilnu apkalpošanu, kas piedāvā 24/7 atbalstu, ir drošāka izvēle.

Visu podkāsta “Ceļojumu dizaina studija” epizodi iespējams noklausīties šeit.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.